Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Американський суд поінформовано про те, як Олександр Дубінський ухилявся від його повістки

12 лют. 2021

Адвокат Геннадій Москаль, який представляє інтереси громадянина США Алекса Ровта в Україні, надав Федеральному Окружному суду США в Південному окрузі Нью-Йорка письмові пояснення щодо невручення представниками української юстиції документів цього суду нардепу Олександру Дубінському (до 1 лютого 2021 року був членом пропрезидентської фракції «Слуга народу»).

«На основі обмежених та нечітких відповідей, які я отримав від відповідних судів та Міністерства юстиції України, незважаючи на мої численні запити, відповідачу Дубінському вдалося ухилитися від отримання повістки», — серед іншого йдеться в документі.

Як відомо, в лютому 2020 року Г. Москаль повідомив, що громадянин США Алекс Ровт звернувся з позовами стосовно Олександра Дубінського, телеканалу «1+1» та авторів програми «Гроші» до Солом’янського та Подільського районних судів Києва, а також до Окружного суду США в Південному окрузі Нью-Йорка. Предметом позовів були захист честі та гідності і ділової репутації, а також спростування недостовірної інформації, раніше розповсюдженої Олександром Дубінським стосовно пана Ровта. Американський суд надіслав до Мінюсту судові повістки для пана Дубінського та авторів програми «Гроші», які, згідно міжнародних зобов’язань України, мали бути йому вручені. Однак протягом майже року ні Міністерство юстиції України, ні відповідні українські суди цього так і не зробили. Це стало приводом для звернення Геннадія Москаля до американського Мін’юсту з проханням ввести персональні санкції щодо міністра юстиції України Дениса Малюськи та Олександра Дубінського «за невиконання міжнародних зобов’язань та доручень суду м. Нью-Йорк».

У письмових поясненнях для американського суду Геннадій Москаль відновив хронологію неодноразових спроб вручити судові повістки пану Дубінському, вказав на політично вмотивовану позицію Міністерства юстиції та вітчизняних судів щодо затягування вручення цих документів нардепу з пропрезидентської політичної партії, а також зауважив, що пропонував Мінюсту та судам зробити це самостійно. Однак всі ці пропозиції представника Алекса Ровта були проігноровані.

«Відповідач Дубінський добре обізнаний про цю судову справу; ця справа була описана у численних статтях в Україні і відображалася у новинах телевізійних каналів по всій країні. Більше того, відповідач Дубінський навіть брав участь в інтерв’ю стосовно вимог, пред’явлених до нього в даній справі, — зауважує Геннадій Москаль, завершуючи свої пояснення американському суду. — В телефонній розмові з представником Міністерства юстиції України мені відверто сказали, що директива Нью-Йоркського суду (стосовно вручення повістки відповідно до Гаазької конвенції) ніколи не буде виконана, і рекомендували, щоб я звертався до Офісу Президента України для вирішення цього питання».

З повним текстом письмових пояснень Геннадія Москаля, наданого Окружному суду США в Південному окрузі Нью-Йорка, можна ознайомитися нижче:

« назад