Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Верховний суд розгляне позов Москаля щодо скасування постанови “Про утворення і ліквідацію районів”

12 січ. 2021
У Верховному суді розпочався розгляд адміністративної справи за позовом голови ГО “Народ України проти корупції” Геннадія Москаля до Верховної ради щодо скасування постанови №807-ІХ від 17 липня 2020 року “Про утворення і ліквідацію районів”.

Г. Москаль звернувся з клопотанням про невідповідність цієї постанови Конституції України з наступних причин: згідно ст. 140 Конституції України, ст. 6 закону “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачене добровільне об’єднання в територіальну громаду жителів кількох суміжних сіл, а міста і селища такого права не мають. Тому утворення міських та селищних територіальних громад не відповідає законам і Конституції України. З цих підстав позивач просить Верховний суд скасувати вказану постанову.

Розгляд справи призначено на 18 січня 2021 року.

З текстом клопотання Г. Москаля можна ознайомитись тут.


« назад