Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Москаль просить українських силовиків не грати в російські ігри у справі про вбивство Євгена Щербаня

22 груд. 2020
Колишній заступник міністра внутрішніх справ і голови СБУ, адвокат Геннадій Москаль звернувся до керівництва Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки та Національного антикорупційного бюро з проханням не підігрувати Слідчому комітету Російської Федерації у справі вбивства Євгена Щербаня. Про це серед іншого йдеться в адвокатському запиті Геннадія Москаля, направленому до правоохоронців.

Я представляю інтереси Руслана Щербаня, одного з синів вбитого бізнесмена та політика, – серед іншого йдеться в адвокатському запиті (повний текст дивіться нижче). – Свого часу саме я відмовив Р. Щербаня від участі в авантюрі ГПУ, яка протягом 2012-2013 років намагалася довести, що замовником вбивства Є. Щербаня була Юлія Тимошенко. Таким чином у 2013 році ці плани ГПУ розвалилися, Руслан Щербань відійшов від цього авантюрного проекту, після цього ми підтримували з ним дружні відносини. Моя нинішня задача — захистити інтереси Руслана Щербаня, добре ім’я його батька Євгена, а також результати титанічної праці працівників карного розшуку, УБОЗ, слідчих та інших працівників міліції, які брали участь в розкритті, документуванні та знешкодженні найнебезпечнішої озброєної банди в історії незалежної України.

Залишки кримінального провадження за фактом умисного вбивства Євгена Щербаня (більша частина якого була передана ГПУ до Криму і нині опинилася в РФ) знаходилися в управлінні спеціальних розслідувань ГПУ (очолював Сергій Горбатюк), а згодом було направлене до Національного антикорупційного бюро України, де довгий час знаходилося без руху.

В листопаді 2020 року в рамках цієї справи НАБУ почало активні оперативно-розшукові дії, уклавши угоду з другим сином пана Щербаня — Євгеном Щербанем молодшим. В той же час окремі блогери, в т.ч. й ті, що працюють в «Укрзалізниці», почали інформаційну кампанію з метою дискредитації всіх причетних до знешкодження цієї банди. Все йде за тим самим сценарієм, що намагалася розкрутити ГПУ часів Януковича в 2012-2013 рр., дискредитувавши Юлію Тимошенко. Тільки за наявною в мене інформацією, тепер в цьому спектаклі задіяний і Слідчий комітет Російської Федерації”.

« назад