Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Геннадій Москаль нагадав Ірині Венедіктовій, що за невиконання рішення суду по держзраді Геруса їй може світити від 3-х до 5-ти років

11 серп. 2020
Голова ГО “Народ України проти корупції” Геннадій Москаль повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук” про реєстрацією генпрокурором Іриною Венедіктовою кримінального провадження стосовно “слуги народу” Андрія Геруса. Водночас, за словами Геннадія Москаля, пані Венедіктова все ще не виконала рішення Печерського суду від 10 липня, яке зобов’язує Офіс Генпрокурора зареєструвати провадження щодо державної зради пана Геруса.

Нагадуємо, умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови Суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню вчиненні службовою особою, яка займає відповідальне, чи особливо відповідальне становище передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади, або займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ч.3 ст. 382 КК України).

Після мого останнього звернення до ДБР стосовно невиконання генпрокурором Іриною Венедіктовою рішень суду (за це світить від 3-х до 5-ти років позбавлення волі), оперативно отримав відповідь від неї про те, що одне з рішень суду, виявляється, виконано, – написав він. – Тобто вона таки зареєструвала кримінальне провадження щодо Андрія Геруса, який разом із подільниками з НКРЕКП та підставних фірм організував нову масштабну схему з викачування державних і комунальних грошей з залученням “Укрзалізниці” та “Київтеплоенерго”.

Тепер чекаю від пані Венедіктової такого ж оперативного виконання й іншого рішення Печерського суду (копія додається), яке зобов’язує Офіс Генпрокурора зареєструвати провадження щодо державної зради слуги народу, вельмишановного Андрія Геруса.

І знову нагадую: в її бездіяльності вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.3 ст. 382 Кримінального Кодексу України. Тобто умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови Суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню вчиненні службовою особою, яка займає відповідальне, чи особливо відповідальне становище.

Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади, або займатися певною діяльністю на строк до 3 років”.« назад