Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Геннадій Москаль попередив про неприпустимість виконання обов’язків керівника ДБР Олександром Бабіковим

14 лип. 2020
Голова громадської організації «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль заявив про недопустимість виконання обов’язків голови Державного бюро розслідування Олександром Бабіковим. Про це йдеться в листах голови ГО до президента, РНБО, керівників Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«До призначення на посаду першого заступника директора ДБР Олександр Бабіков був адвокатом одного з підозрюваних у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого забезпечували слідчі Третього слідчого відділу ДБР, — йдеться в зверненнях. — Цей відділ входив до управління, підпорядкованого О. Бабікову, що відповідно могло б зумовити конфлікт інтересів».

«Наявність потенційного конфлікту інтересів у особи та не повідомлення про такий конфлікт не утворює склад правопорушення, пов’язаний з корупцією, передбачений відповідною статтею КУпАП. Проте у випадку не врегулювання такого потенційного конфлікту інтересів, в порядку установленому Законом України «Про запобігання корупції», виникне реальний конфлікт інтересів. За неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів, прийняття рішень в його умовах, встановлена відповідальність за ч. 1,2 статті 1727 КУпАП», — резюмував Г. Москаль.
« назад