Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Геннадій Москаль привітав Андрія Геруса з днем Росії

17 черв. 2020
Геннадій Москаль заявив, що відкрити кримінальне провадження щодо державної зради Андрія Геруса вдалося через суд і привітав “слугу народу” з днем Росії. Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі “Фейсбук”.

“8 травня я, як голова ГО «Народ України проти корупції», зробив офіційне повідомлення на ім’я Генерального прокурора Ірини Венедіктової про вчинення кримінального правопорушення народним депутатом Андрієм Герусом.

В діях цього «політика» вбачаються ознаки співпраці з російськими спецслужбами, які, серед іншого, поставили за мету знищити енергетичну систему України. Відкрити справу за фактом державної зради (ст. 111 Кримінального кодексу України) вдалося лише за допомогою судового рішення. За це передбачено позбавлення волі від 12 до 15 років.

Нажаль, подальші події лише підтверджують підозри в злочинній діяльності Геруса.

Зокрема, були оприлюднені корупційні схеми на ринку електроенергії, які призвели до багатомільйонного пограбування державних підприємств та фінансових збитків для українських електрогенеруючих компаній.

Зокрема, жертвами Геруса та його спільників стали столичне комунальне підприємство «Київтеплоенерго» та АТ «Укрзалізниця», які пограбовано на 320 млн. грн. А це вже стаття 364 та 191 ККУ.

Зрозуміло, що протиправні дії Геруса мали відбитися на його статках. Саме на такі думки наштовхує його декларація. В 2014 році на банківських рахунках Геруса було лише 3 306 000 грн, а вже зараз – 23 000 000 грн, 312 000 дол. США, 10 500 евро, 3000 фунтів стерлінгів. А ще готівкою він декларує 185 000 дол. США та 45 000 євро. Є всі підстави припускати, що Герус набув активи, які значно перевищують його законні доходи. Тож я знову звернувся до Генеральної прокуратури та НАЗК.

А поки вони там думають, хочу «привітати» депутата Андрія Геруса з Днем Росії, який відзначався 12 червня.

Принаймні свої подарунки до цього «свята» я йому вже зробив”.
« назад