Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Геннадій Москаль вимагає від ГПУ і САП розслідувати чергову інформацію про масштабні розкрадання Андрія Геруса і його "команди"

28 трав. 2020

Голова громадської організації «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль повідомив Офіс Генпрокурора та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру про вчинення чергового кримінального правопорушення народним депутатом Андрієм Герусом, членом НКРЕКП Дмитром Коваленком та власником трейдингової компанії НЕК Олександром Притикою. Про це він заявив на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук, уточнивши, що звернувся з відповідним листом до Ірини Венедіктової та Назара Холодницького.

«З мого досвіду в галузі юриспруденції  та правоохоронної діяльності я можу чітко стверджувати, що в системі енергетики України діє усталена організована злочинна група у складі Андрія Геруса, Дмитра Коваленка та Олександра Притики, — написав він у зверненні до керівників прокуратури. — Надаю деякі дані, надані Олексієм Гончаренко в аналітичній записці щодо учасників корупційних схем «Золотий ключик»».

Зокрема, за словами Геннадія Москаля, масштабні оборудки з закупівлею енергоресурсів державними або комунальними підприємствами призвели до збитків держави в сотні мільйонів гривень тільки в першому кварталі 2020 року. «Примітно, що в цих схемах фігурує і "Укрзалізниця", в наглядовій раді якої у нас засідають відбірні, калібровані антикорупціонери», — додав він.                                                                    

У своєму зверненні Геннадій Москаль також вимагає зареєструвати кримінальне провадження за викладеними фактами, визначити правоохоронний орган, який розслідуватиме зловживання та притягти винних до відповідальності.


« назад