Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Через корупцію Геруса в Україні може зупинитися енергетика, — Москаль

6 квіт. 2020

"Поки весь світ бореться з коронавірусом,  Україні треба долати ще й герусовірус, який вразив нашу енергетику. Якщо все лишити, як є — енергетика зупиниться, а разом із нею стане промисловість, люди залишаться без світла. Енергетичний вовкулака Герус вип’є всю кров не тільки з нашої енергетики, а й з промисловості та населення, - заявив на своїй сторінці в Фейсбуці голова ГО "Народ України проти корупції" Геннадій Москаль. - 

Тож чому у вітчизняній енергетиці наближається катастрофа: 

      у державного «Енергоатому» нема грошей на зарплати працівників;

      збитки теплових електростанцій за ті півроку, коли йде імпорт струму з Росії, становлять 3,1 млрд грн.;

      з 1 квітня у простій виведені шахти «Добропіллявугілля» і «Білозерська», а також центральна збагачувальна фабрика «Жовтнева» — це 6,5 тисяч працівників;

      не працює шахта «Краснолиманська» — це 3 тисячі працівників;

      борги державного «Центренерго» перевищили вартість компанії;

      держпідприємство «гарантований покупець» фактично є банкрутом, через що підприємства відновлюваної енергетики не отримали 1 млрд грн і можуть зупинитися. 

Як бачимо, махінатори й пройдисвіти на чолі з головою комітету ВР з енергетики Герусом роблять все для розвалу нашої енергетичної галузі. Безконтрольний імпорт струму, що розпочався з його ініціативи, призвів до зупинки українських ТЕС, наслідком чого стало падіння попиту на українське вугілля. В той же час наближені до Геруса імпортери струму багатіють шаленими темпами. 

Герус і його поплічники в Міненерго й НКРЕКП намагаються втручатися в роботу енергокомпаній для того, щоб ціна на струм для застарілих феросплавних і трубних заводів була вкрай низькою. Вона зараз — найнижча в Європі (за винятком Грузії). А вони хочуть ще нижчу — щоб ці приватні підприємства мали надприбутки, а енергопідприємства (70% струму виробляють держкомпанії) були збитковими. 

Герус і його поплічники в Міненерго тероризують підприємства відновлюваної енергетики — не платять кошти за вироблену електроенергію, лиш би йшла російська електрика. Герус шантажує європейських інвесторів у відновлюваній енергетиці, бо він є російським агентом. Через прив’язку нашої енергетики до Росії він намагається здати Україну на поталу країні-агресору. 

Отже, системна криза в енергетиці створена штучно — зусиллями пана Геруса та його поплічників в. о. міністра енергетики Шубіна (довгий час Кабмін чомусь не може визначитись з кандидатурою міністра), Тарасюка (голова НКРЕКП), Коваленка (член НКРЕКП). До речі, як я вже зазначав раніше, НКРЕКП наразі працює поза межами правового поля України: згідно з рішенням КС №5-р/2019 ця структура з 1 січня 2020 року не має права працювати. Конституційний суд своїм рішенням зобов’язав Кабмін згідно ст. 116 Конституції створити новий орган, підпорядкований уряду. Відзначу, що до сьогодні рішення КС так і не виконано, що тягне за собою відповідальність за невиконання рішення суду. Також зауважу, що всі акти НКРЕКП, видані з 1 січня 2020 року, є незаконними. 

Необхідно терміново зняти Геруса з посади голови комітету Верховної ради з енергетики. Через неправильну кадрову політику партія «Слуга народу» потрапила вже не в один корупційний скандал, тож хай негайно роблять висновки. Особа, яка працює проти інтересів України, має припинити  знищення енергетики. Герус має стати фігурантом кримінальної справи, а разом із ним мають бути відсторонені від посад усі його поплічники. 

Місце Геруса на лаві підсудних — за державну зраду та завдання мільярдних збитків державі! Проти нього необхідно подати позови — аби відшкодувати завдані збитки. Для забезпечення позовів необхідно накласти арешт на кошти і майно Геруса і його родини. Також треба забрати в нього закордонний паспорт — щоб він не втік з країни, коли закінчиться карантин і відкриють кордони. 

Загалом, вважаю, що судовий процес над цим проросійським зрадником і диверсантом має стати показовим — аби іншим «не повадно» було за гроші продавати інтереси України! 

Наразі в  України є три головні вороги — Росія, короновірус та герусовірус в енергетиці. Успішна боротьба з цими ворогами — запорука виживання нашої країни".
« назад