Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

За ігнорування інформаційних запитів керівництво Держмитслужби відповість в суді

20 груд. 2019
ГО «Народ України проти корупції» звернулася до адміністративного суду щодо ненадання керівництвом Державної митної служби відповіді на інформаційний запит, двічі поданий в рамках Закону про доступ до публічної інформації. Інформацією, яку так приховують в Держмитслужбі, була кількість розмитнених примірників програмного забезпечення для поліграфів.

Інформаційний запит було направлено у зв’язку з активізацією «теми поліграфа» в інтересах політичної партії «Слуга народу» — шоу з поліграфом їм було потрібно, щоб виправдати корупцію щодо членів фракції. Нагадаємо, Міносвіти надало нам офіційну відповідь про те, що за спеціальністю «поліграфолог» не готують фахівців в жодному учбовому закладі України. Крім того, отримано відповідь, що жодне з підприємств, розташованих в Україні, не виготовляло програмного забезпечення для поліграфа, а також і не сертифікувало його. Таким чином, поліграф нині в Україні не узаконений і не приймається КПК як допустимий доказ, а правових документах МВС, СБУ, НАБУ, ДБР може використовуватись тільки для внутрішнього користування.

— Легально в Україні може використовуватись тільки програмне забезпечення, що пройшло митний контроль і було розмитнене у встановленому законом порядку, — заявляє голова ГО «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль. — Все інше є контрафактом, підробкою або контрабандою. Якщо митна служба на 2 запити не дає відповіді, то, мабуть, в Україну законним шляхом таке програмне забезпечення не завозилось. Чекаємо, що цю інформацію Держмитслужба надасть нам під час судового розгляду. Вдаримо по поліграфу з усією пролетарською ненавистю!

Для довідки: поліграф має доказову силу в суді в основному в США, де його використання культивується в усіх правоохоронних органах (поліція, ФБР, дирекція по боротьбі з наркотиками та ін), де створені спеціальні підрозділи, що цим займаються. В Штатах навіть є спеціальні курси для здобуття спеціальності поліграфолога (для громадян України вони платні), по закінченню яких слухачам видається сертифіковане програмне забезпечення і диплом встановленого зразка. Вступити туди можна так само, які до будь-якого учбового закладу США (але треба мати базову вищу освіту). Перевага надається в першу чергу спеціалістам з освітою в сферах психології, психіатрії та інших медичних спеціальностей, пов’язаних з фізіологією. В європейських країнах до поліграфа ставляться скептично, в багатьох країнах ЄС він взагалі не використовується і не має доказової сили в суді.
« назад