Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Москаль: У Верховній раді заявили, що не укладали офіційних договорів на використання поліграфа для перевірки блудливих «слуг»

20 лист. 2019
Як і прогнозувалося, широко розрекламована фракцією партії «Слуга народу» піар-акція щодо нібито перевірки членів фракції на поліграфі (для з’ясування їх можливої причетності до корупційних діянь), виявилася лише піар-акцією, і не більше, — заявив голова ГО «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль.

«Твердження про те, що поліграф нібито довів непричетність «слуг народу» до корупційних діянь — чергова брехня, фейк та маніпуляція, покликані ввести українське суспільство в оману», — підкреслив він, посилаючись на офіційні листи керівництва держорганів, отримані нещодавно ГО у відповідь на свої інформаційні запити.  

«На наш запит до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова про те, ким конкретно проводилося дослідження з використанням поліграфу щодо народних депутатів України; з ким конкретно із фахівців були укладені відповідні договори, а також ким конкретно оплачувалися ці послуги  — Дмитро Разумков повідомив, що подібні договори Верховною Радою України не укладалися, — заявив  він, додавши, що в Україні питання використання детектора брехні регулюється лише однією постановою КМУ №449 — «Про затвердження порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа у Державному бюро розслідувань» від 11.05.2017 року.

Крім того, на запит громадської організації Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» надало відповідь, що сертифікат відповідності на поліграф та програмне «комп’ютерне забезпечення до даного приладу» жодній з юридичних чи фізичних осіб не видавався.

«Так хто проводив дослідження на поліграфі, яка в нього була кваліфікація, на яких підставах це відбувалося, скільки коштувало, хто платив та яке  несертифіковане обладнання було використане для прикриття корупції «слуг»?, — обурився Геннадій Москаль. — Офіційні відповіді від чиновників вчергове підтвердили мою тезу про те, що так звана антикорупційна перевірка «слуг» - лише піар-акція, покликана приховати справжнє злодійкувате обличчя президентської політичної сили».
« назад