Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Геннадій Москаль звернув увагу послів Франції і Німеччини на можливу корупційну діяльність представника фракції «Слуга народу» Андрія Геруса

9 лист. 2019

Напередодні можливого саміту у Нормандському форматі голова громадської організації «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль звернувся з листами до послів Франції та Німеччині в Україні, відповідно, пана Етьєна де Понсена та пані Анки Фельдгузен. 

У зверненнях Г. Москаль поінформував дипломатів про те, що ГО «Народ України проти корупції» раніше звернулася до спікера Верховної ради Дмитра Разумкова щодо необхідності термінового скасування правки народного депутата України Андрія Геруса (президентська фракція «Слуга народу») до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії» (реєстраційний номер 1084). Нагадаємо, прийняття цієї поправки відкрило можливість імпорту електроенергії з Російської Федерації. Президентом України Володимиром Зеленським даний закон було підписано, й він став чинним.

У своїх зверненнях Геннадій Москаль також нагадав, що компанією «Юнайтед Енерджі», яку пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським, 1 жовтня була здійснена перша поставка електроенергії з РФ у російської компанії «ІНТЕР РІО». 

«Наше занепокоєння викликає те, що Компанією «ІНТЕР РІО»  керує пан Ігор Сечін — колишній Глава Адміністрації Президента В. Путіна, колишній Віце-прем’єр-міністр уряду Російської Федерації, людина яка входить в топ-10 найвпливовіших людей РФ, — зауважив він, додавши, що саме щодо Сечіна США та Канада наклали санкції за сприяння анексії частини Луганської та Донецької областей, а також за затримання українських моряків в Керченській протоці. — Наголошуємо, що дані оборудки  пролобіював й допомагає здійснювати Голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, член фракції Політичної партії «Слуга народу» Андрій Герус».

Г. Москаль також підкреслив, що закупівля за допомогою депутатів президентської фракції електроенергії з РФ в той час, коли Росія здійснює відверту військову агресію проти нашої країни, викликала значний суспільний резонанс в українському суспільстві. «Просимо врахувати дану інформацію напередодні переговорного процесу щодо Саміту у "Нормандському форматі" на рівні лідерів Франції, Німеччини, Росії та України, який  може  відбутися вже найближчим часом», — додав він.

На підставі статті 12 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ГО «Народ України проти корупції» також звернулася до керівників Національної енергетичної компанії «Укренерго» та ДП «Зал офіційних делегацій аеропорту «Бориспіль» з рядом інформаційних запитів. Зокрема, голова ГО Геннадій Москаль просить надати офіційну інформацію про те, скільки всього з 1 жовтня 2019 року було поставлено електроенергії в Україну від російської компанії «ІНТЕР РІО», на які підприємства вона постачалася, а також скільки разів протягом 2019 року пан Герус користувався залою офіційних делегацій, хто і скільки платив за ці послуги, а також в які країни він літав, користуючись офіційною «віп-залою» «Борисполя».
« назад