Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Шоу з поліграфом придумали для задоволення потреб у видовищах колективного "Поліграф Поліграфича Шарікова» «Слуги народу», — Москаль

29 жовт. 2019

Голова ГО «Народ України проти корупції» Геннадій Москаль, згідно закону «Про доступ до публічної інформації», направив ряд інформаційних запитів, покликаних поставити крапку в галасливій історії з перевіркою на детекторі брехні (поліграфі) можливої причетності членів фракції партії «Слуга народу» до корупційних діянь. Запити направлені до керівництва Верховної ради, Державної митної служби, ДП "УкрНДНЦ", Міністерства освіти і науки України.

Серед іншого Геннадій Москаль просить посадовців повідомити: 

— чи укладала Верховна Рада договір на проведення судової експертизи та експертних досліджень з використанням поліграфу щодо народних депутатів від фракції ПП «СЛУГА НАРОДУ» з державними органами, які  мають право на проведення судових експертиз? 

— чи будуть враховані «експертні висновки» про нібито непричетність «слуг народу» до корупційних діянь, отримані під час шоу на телебаченні, у висновку щодо отримання неправомірної вигоди депутатами причетними до скандалу? 

— чи завозилися офіційно на митну територію України поліграфи та відповідне програмне забезпечення до них і якщо завозилося, то ким? 

— чи проходили поліграфи обов’язкову сертифікацію в Українському науково-дослідному  і навчальному центрі проблем стандартизації, сертифікації та якості? 

— надати перелік навчальних закладів України, в яких готують фахівців за спеціальністю «поліграфолог», чи спеціалістів, які мають право обслуговувати подібні прилади. 

«Відповіді на ці та інші питання (які ще обов’язково ще будуть) дадуть змогу суспільству зробити об’єктивний і зважений висновок щодо щирості задекларованого бажання фракції «Слуга народу» побороти корупцію серед своїх членів, — зауважує Геннадій Москаль. — Але щось мені підказує, що шоу з поліграфом, за яким протягом останнього часу спостерігає Україна, є лише внутрішньовидовою боротьбою і направлене не на покарання винних у корупції «слуг народу», а на задоволення потреб у яскравих видовищах «колективного Поліграф Поліграфича Шарікова» з відомого роману «Собаче серце» — як уособлення більшої частини виборців цієї політичної сили».


« назад