Публікації
Україна має зосередитися на запобіганні корупції, а не покаранні
Корупційна практика в Україні лежить в основі системи, яка дозволяє владним групам мирно співіснувати за рахунок розподілу привілеїв та рент. Вирішення проблеми має бути комплексним.

Як перемогти корупцію: «секрети» країн світу
Світовий досвід боротьби з корупцією дуже різноманітний: від заохочень до смертної кари. У будь-якому разі, на будь-який з варіантів викорінення корупції нашій країні знадобиться не один рік для отримання перших обнадійливих результатів.

Які органи в Україні борються з корупцією
Президент Зеленський закликав українців дзвонити в НАБУ і повідомляти про корупцію. Утім, до протидії корупції в Україні залучена низка органів. Нагадуємо, чим займаються САП, ДБР, Вищий антикорупційний суд та інші.
 

Колишню керівницю боротьби з корупцією в Румунії затвердили на посаді прокурора ЄС

18 жовт. 2019

Конференція президентів в Європейському парламенті затвердила призначення колишньої голови румунського антикорупційного агентства Лаури Кодруци Кевеші на посаду голови Прокуратури Європейського союзу.

Конференція, де якої входять президент Європарламенту Давід Сассолі й лідери політичних груп, ухвалила таке рішення 16 жовтня.

Після затвердження Лаура Кодруца Кевеші може починати свою роботу в рамках семирічного мандату на чолі нової прокуратури ЄС (EPPO).

Перед цим рішенням, у вересні було досягнуто угоди між переговорниками Європарламенту та Європейської ради щодо нового головного європейського прокурора.

Європейська рада підтримала угоду раніше цього тижня.

Бухарест раніше виступав проти призначення Кевеші прокурором ЄС.

Наразі 22 країни-члени ЄС приєдналися до EPPO.

Європейська прокуратура, як очікують, має почати працювати в повному обсязі з 2020 року. Цей незалежний орган буде відповідати за розслідування і притягнення до відповідальності за злочини проти бюджету Євросоюзу, шахрайства, корупції і транскордонні порушення, пов’язані з податком на додану вартість, на суми понад 10 мільйонів євро.

Центральний апарат нового органу має працювати в Люксембурзі у складі головного прокурора і колегії прокурорів-представників усіх країн-учасниць, а повсякденні розслідування будуть вести в цих країнах уповноважені прокурори.

До минулого року Кевеші очолювала Національне антикорупційне управління Румунії, що є серед країн ЄС однією з найбільш корумпованих. На цій посаді вона заслужила найвищої похвали в міжнародних антикорупційних колах – проте уряд ініціював її відставку, звинувативши в перевищенні повноважень. Звільнення Кевеші викликало протести в країні.

« назад